Zdrowa i zadbana skóra wokół oczu – pielęgnacja

Skóra wokół oczu – często pomijana przy pielęgnacji, jednak to właśnie jej wygląd odzwierciedla nasze samopoczucie czy stan zdrowia. Obszar ten jest szczególnie narażony na działanie nieodpowiednio dobranych kosmetyków czy warunków atmosferycznych. Cienie pod oczami, zmarszczki, wysuszona skóra czy opuchlizna – każda z nas chociaż raz w życiu doświadczyła tego problemu. Co zrobić, aby tego uniknąć i zawsze wyglądać promiennie?

Nawilżenie na pierwszym miejscu

Podstawą zdrowego i pięknego wyglądu tego obszaru jest dobór odpowiedniego kremu, który przeznaczony jest specjalnie do skóry wokół oczu. Ważne jest, aby wybrać kosmetyk dedykowany do tej wrażliwej strefy ze względu na zawarte w nim korzystne składniki. Najlepszym wyborem będą kremy z dodatkiem witaminy E, retinolu, kwasu hialuronowego, olejku arganowego i oleju z migdałów. Mają świetny wpływ na delikatną skórę wokół oczu. Jeśli jednak przytrafi ci się opuchlizna i cienie – zastosuj aloesowe płatki pod oczy, które mają działanie łagodzące i przyjemnie relaksują. Z domowych sposobów – możesz zastąpić je kostkami lodu owiniętymi w delikatną bawełnę.

Ochrona przede wszystkim

Jak wiemy, skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna. Nie zapominaj o tym podczas codziennych czynności, takich jak demakijaż. Do oczyszczania stosuj łagodne mleczka, płyny micelarne i oleje. Warto unikać substancji drażniących (na przykład alkoholu). Demakijaż traktuj jako czynność pielęgnacyjną, relaksującą – możesz zastosować masaż twarzy, jednak pamiętaj, aby unikać mechanicznego pocierania skóry i nadmiernego tarcia.

Niech okulary przeciwsłoneczne staną się Twoim najlepszym przyjacielem w słoneczne dni. Zwróć jednak uwagę na to, aby okulary posiadały filtr UV, który realnie ochroni nie tylko skórę wokół oczu, ale również Twój wzrok.

Odżywienie kluczem do sukcesu

Piękny i zdrowy wygląd nie wiążą się jedynie z dobrze dobranymi kosmetykami, ale przede wszystkim zdrową, bogatą w witaminy i minerały dietą. Na pogorszenie stanu skóry może wpływać nadmierne spożywanie tłustych, ciężkostrawnych potraw, alkoholu oraz wysokoprzetworzonych przekąsek. Szczególnie korzystny wpływ ma stan skóry, włosów i paznokci mają witaminy A, B i E, które znajdziemy w zielonych warzywach liściastych, orzechach, suszonych owocach czy orzechach i nasionach.

 

Dodaj komentarz