Jaki makijaż wybrać, kiedy nosimy okulary?

Osoby nienoszące okularów korekcyjnych zwykle dobierają makijaż do oprawy oczu, kształtu twarzy czy osobistych upodobań. W przypadku kobiet noszących okulary, sposób malowania oraz produkty dobieramy też do opraw. Wystarczy pamiętać o kilku prostych zasadach, które sprawią, że makijaż okularnicy za każdym razem będzie wyglądał pięknie i świeżo.

Trwałość przede wszystkim

Tym, na co z pewnością mogą narzekać osoby noszące okulary, które uwielbiają makijaż, jest jego trwałość. Ścieranie się podkładu w okolicach nosków czy zauszników to zmora każdej z nich. Proces ten wiąże się również z regularnym zabrudzaniem okularów, co staje się uciążliwe. Aby uniknąć takich sytuacji, zaprzyjaźnij się z kilkoma produktami. Puder transparentny, baza pod makijaż lub baza pod cienie oraz spray utrwalający – to dzięki tym produktom zwalczysz nieestetyczne starcia podkładu z Twojej twarzy. Okularnice w Internecie przerzucają się pomysłami, jak zadbać o codzienny makijaż. Wiele głosów mówi o tym, aby nałożyć na wrażliwe miejsca bazę pod cienie lub bazę pod makijaż – podkład i puder o wiele lepiej trzymają się na twarzy, kiedy zaaplikujemy taki produkt. Bardzo pomocne może okazać się również utrwalenie wykonanego makijażu sprayem do tego przeznaczonym oraz – w miarę możliwości – dokładanie w ciągu dnia małej ilości pudru transparentnego co kilka godzin.

Piękne rzęsy – to możliwe również w okularach!

Z problemem odbijającego się na szkłach tuszu, zmaga się każda posiadaczka pięknych, długich rzęs. Ich malowanie, nawet delikatne, często skutkuje czarnymi śladami na soczewkach okularów. Można uniknąć tego problemu dzięki doborze odpowiedniego kosmetyku. Okularnice z pewnością powinny zrezygnować ze wszelkich maskar, które mają silne działanie wydłużające. Jeśli jednak lubisz podkreślać rzęsy, znajdź tusz, który je podkręci i pogrubi.

Fokus na brwi

Brwi to naturalna oprawa naszej twarzy – nadają jej charakteru i – dobrze wyregulowane – poprawiają jej rysy. Okularnice szczególnie powinny zatem dbać o ich wygląd – idealnie wyregulowane brwi wraz z dobrze dobranymi oprawami tworzą idealną całość. Dobierając kształt brwi, należy brać pod uwagę nie tylko kształt twarzy, ale i kształt okularów. Zbyt grube brwi nie będą dobrze korespondowały z masywnymi oprawami, znacznie większe możliwości dają oprawy delikatne, transparentne, które nie dominują twarzy. Pamiętaj, że okulary nie mogą w całości zakrywać Twoich brwi, ponieważ zepsuje to proporcje owalu. Jeśli chcesz w naturalny sposób zaznaczyć granicę między oprawą a brwią, nałóż pod linią włosków odrobinę korektora i rozświetlacza.

Wada wzroku a wygląd oka

Soczewka okularowa z mocą minusową sprawia, że nasze oko wizualnie ulega pomniejszeniu. Zadaniem makijażu w takim wypadku jest jego powiększenie. Postaw na rozświetlające, świeże, jasne makijaże, które otworzą oko i nadadzą mu pięknego blasku. Zachowaj ostrożność przy używaniu czarnej kredki lub eyelinera – delikatna kreska na górnej powiece powiększy oko, nada mu „kociego kształtu”, jednak potraktowanie nią również dolnej powieki sprawi, że oko wyda się mniejsze. Warto wypróbować też niezawodny trick otwierający oko i nadający mu subtelnego połysku – odrobina rozświetlacza, błyszczącego cienia lub białej kredki to zabieg, z którym powinna zaprzyjaźnić się każda kobieta nosząca tzw. „plusy”.

Szkła dla dalekowidzów działają wprost przeciwnie – ich grubość determinuje powiększenie oka, w zależności od wady, może ono zza szkieł wyglądać nieproporcjonalnie do reszty twarzy. Nieoceniona w tej sytuacji będzie paleta cieni w ciemniejszych odcieniach. Tego typu soczewka powoduje również, że wszelkie niedoskonałości czy cienie pod oczami są bardziej widoczne – pomocne może okazać się regularne stosowanie kremu pod oczy, który nawilży skórę oraz korektor nakładany na górną powiekę i okolicę pod oczami. Jeśli Twoje soczewki znacząco powiększają oko, użyj (również na dolnej powiece) czarnej kredki.

Dodaj komentarz