Zachwycaj modnymi oprawami w 2023 roku

Co w tym roku będzie królowało na ulicach?

Każdy rok niesie za sobą nowe trendy, odświeżone kroje czy przebojowe kolory. Okulary to dodatek, który może być idealnym dopełnieniem stylizacji albo wręcz odwrotnie – może popsuć nasz strój. Dlatego oprócz tego, co nam się podoba, należy również pamiętać o właściwym doborze modelu do kształtu twarzy w taki sposób, aby podkreślał naszą urodę. Co wybrać, aby móc cieszyć się dopasowanymi okularami, które będą wpisywać się w aktualne trendy?

Kocie oczy – ikona kobiecości

Zero nudy i maksimum kobiecości – takie właśnie są oprawy w kształcie kociego oka. Z roku na rok ich popularność rośnie. Wiele marek optycznych i modowych decyduje się w 2023 roku na zaoferowanie nowych odsłon tego modelu. Spotkać możemy kocie oko w wersji kolorowej czy bardziej stonowanej w formie cienkich, metalowych opraw. Swoją popularność zawdzięczają eleganckiemu, lecz zadziornemu charakterowi, który sprawia, że stylizacja wygląda na dopracowaną w każdym calu. Tzw. „kocie oczy” nadają twarzy tajemniczości i drapieżności.

Ze względu na ich budowę (czyli znacząco wyciągnięta ku górze linia oprawy) najlepiej sprawdzą się noszone przez kobiety o mocnych rysach twarzy – wyraźnym podbródku i wysokim czole. Oprawa ta ozdobi zarówno codzienne stylizacje, np. casualowe spódnice, biurowe koszule, jak i wieczorowe sukienki i damskie garnitury.

Lenonki – modne na okrągło

Tych kształtów nie trzeba nikomu przedstawiać. Znamy je od wielu lat, jednak era ich świetności rozpoczęła się, kiedy John Lenon królował na estradzie, a każdą jego stylizację dopełniały okrągłe okulary. Dziś kształt ten jest punktem wyjścia do fantazji projektantów – okrągłe oprawy występują w coraz to nowych wersjach – powstają z różnych materiałów, występują w rozmaitej kolorystyce i niezmiennie cieszą się popularnością.

Oprawy te są najkorzystniejsze dla kobiet o owalnym kształcie twarzy. Na ten model powinny również zwrócić uwagę osoby o mocnych rysach twarzy – wyraźnych, grubych, ciemnych brwiach i znacząco zarysowanej szczęce. Ze względu na ich powiązanie ze światem muzycznym, najlepiej łączyć je ze zwiewnymi, festiwalowymi stylizacjami w rytmie boho. Połączenie okrągłych opraw z długimi sukienkami, frędzlami i falbankami w pastelowych, naturalnych kolorach, będzie wspaniałym pomysłem na letnie beztroskie wieczory.

Kolor – tak, ale w umiarze!

Jeśli obawiamy się, że kolorowe okulary zdominują naszą twarz, sprawią, że „znikniemy” za nimi to alternatywą będą m.in. oprawy z minimalistycznym akcentem kolorystycznym. Proponujemy te z delikatną brewką o różnej barwie czy szylkretowe, które dopiero po spojrzeniu pod odpowiednim kątem, pokazują nam pełnię swojej gamy barw.

Dzięki takim rozwiązaniom możemy znaleźć idealny kompromis pomiędzy „zwyczajnymi” oprawami a delikatnym szaleństwem, na które nie każda z nas chce się decydować. Oprawy mają za zadanie komplementować naszą urodę, a nie wybijać się na pierwszy plan i odsuwać nas w cień.

Warte zapamiętania jest to, że własny styl i okulary dobrane do naszej energii i temperamentu będą wyglądać dużo piękniej, niż usilne dopasowywanie się do trendów z kolorowych magazynów.

Dodaj komentarz